Co o mně říkají zákazníci? Přečtěte si doporučení z první ruky.

Překlady a lokalizace z angličtiny do češtiny | Doporučení

Z angličtiny překládám a lokalizuji od roku 2005, podílela jsem se na řadě projektů malého, středního i velkého rozsahu pro tuzemské i zahraniční fir­my.

Přečtěte si doporučení z první ruky

RNDr. Monika Helingerová překládala pro naše vydavatelství text knihy Chicken Canʼt Lay a Duck Egg z angličtiny do češtiny. Text byl náročný stylisticky i odborně (ekologie, životní prostředí, ekonomie, politika). Paní Monika zvládla tento úkol profesionálně, na vynikající úrovni, se smyslem pro detail. Dokázala vystihnout podstatu originálu a tento přetlumočit do živé a čtivé češtiny. Spolupráce s ní byla nad všechna očekávání, průběžně upozornila na některé odborné nesrovnalosti originálu, a konstruktivně reagovala na připomínky, pokud svůj překlad velmi vzácně významově posunula. Je spolehlivá a dobře se s ní komunikuje i v češtině. Zajistila také externí jazykovou korekturu, takže dodaný text mohl jít přímo do sazby. Vzhledem k jejímu vysoce profesionálnímu přístupu mohu paní Moniku doporučit jako výbornou překladatelku z angličtiny do češtiny.

Augustin Rosa
ředitel vydavatelství
www.pro.sk
Kontakt na Moniku jsem našla, když jsem hledala kvalitního překladatele pro cca 70 stran textu (s deadlinem „včera bylo pozdě"). Komunikace s ní byla od začátku velice příjemná a profesionální. Uklidnila mě a dala nabídku svých časových možností, které vždy dodržela. Výsledný překlad odpovídal přesně požadavkům, a dokonce i specifické terminologii, ve které se stihla perfektně zorientovat. Dokonce mi z ministerstva zahraničí ČR zavolali, že je český překlad velice mile překvapil, protože měli obavy, že rozvojové terminologii nebude vyhovovat. Služby Moniky Helingerové proto vřele doporučuji a sama v případě potřeby ráda v budoucnu využiji.

Lenka Černá
lenkacerna111@gmail.com
tel.: +420 602 190 960
Naše společnost dodává překlady, lokalizace a korektury marketingových materiálů významným společnostem, jako jsou mimo jiné Microsoft či Electronic Arts. Přesnost, bezchybnost, terminologická správnost textů a rutinní využití CAT technologií jsou pro nás klíčovými faktory. Monika Helingerová je z tohoto pohledu přesně tím druhem profesionála, s nimiž rádi spolupracujeme. Velmi důležitá je pro nás i její časová flexibilita a odevzdávání zakázek v dohodnutém termínu.

Ondřej Tupý
manažer lokalizací
otupy@comm4u.eu
www.comm4u.eu
Spolupráci s paní Helingerovou mohu velice a vřele doporučit. Naprosto bez problémů přeložila text návodu na poměrně sofistikovaný kávovar a dokonce nalezla chyby v překladu originálu návodu z italštiny do angličtiny, o kterých jsme informovali výrobce. Překlad byl dodán přesně v dobu, na kterou jsme se dohodli a komunikace byla vynikající.

Marek Štěpán
Zásobování kanceláří s.r.o.,
prodej vlastní čerstvě pražené kávy Lizard Coffee
www.lizardcoffee.cz
S prací paní RNDr. Moniky Helingerové jsem byla velmi spokojená. Byla provedena ve vysoké kvalitě. Komunikace byla perfektní a rychlá. Mohu vřele doporučit každému, komu záleží na kvalitně odvedené práci. Ráda ji opět oslovím, protože vím, že dostanu vždy kvalitní a rychlý překlad.

Zuzana Herichová
Sales Executive (EnduroShield Eastern Europe)
zuzana@enduroshield.com
S překladem i s jednáním paní Moniky jsem byla velice spokojená. Poměrně náročný odborný text přeložila a dodala v dohodnutém termínu. Její služby vřele doporučuji.

Iva Mádlová
imadlenka@centrum.cz
Od paní Helingerové mám přeložená dvě vysvědčení z irské základní školy, překlad byl vždy vyhotoven rychle a profesionálně, paní Helingerovou mohu jen doporučit, protože jsem velice spokojená.

Dana Dydeková
Velmi děkuji za skvěle přeložené texty. Určitě se znovu ozveme.

Kateřina Mikulíková
Dr. Bubenicek, spol. s r.o.

Proč zvolit právě mé služby?

Dodržuji termíny

Hotový překlad vždy dostanete v domluveném termínu.

Mám zkušenosti

Překládám od roku 2005, mám za sebou stovky projektů.

Specializuji se

Zaměřuji se na technické a odborné překlady, včetně lokalizací.